1. INTRODUCERE. INFORMAȚII GENERALE DESPRE ACEST DOCUMENT

Cookie-urile în sine nu necesită date cu caracter personal pentru a funcționa și, în majoritatea cazurilor, nu identifică utilizatorii de internet, deoarece informațiile colectate prin intermediul cookie-urilor nu sunt de natură să conducă la identificarea utilizatorilor de internet. Cu ajutorul cookie-urilor, pot fi colectate însă următoarele tipuri de informații: adresă IP, date de localizare geografică, date privind sistemul de operare utilizat de dispozitivul Dvs., diverse date privind dispozitivele utilizate de Dvs. pentru navigarea pe internet, informații privind vizitele pe Site-ul nostru (de ex., numărul de vizite, timpul petrecut pe Site, modul de accesare a Site-ului, comportamentul Dvs. pe Site-ul nostru), diverse date de trafic.

4. CONSIMȚĂMÂNTUL DUMNEAVOASTRĂ

NumePerioda stocării FuncțieDate utilizate

PHPSESSID
11 luni

durata sesiunii

Identificare device si stocare consimțământul

Nu salveaza date personale

NumePăstrareFuncțieDate utilizate
comment_author_[hash], comment_author_email_[hash],
comment_author_url_[hash]

YSC
12 luni

durata sesiunii
Date identificare user pentru comentarii pe pagina noastra.

Nume, adresa email si website

Nu salveaza date personale

umePăstrareFuncțieDate utilizate
_ga, _ga_VS2Q4RESDB24 luniRetine informatii anonime despre interactiunea utilizatorului cu site-ul (exemplu: timpul si data interactiunii cu diverse materiale de marketing sau pagini care au adus utilizatorul pe site).
Click aici pentru detalii

5.4.1 Rețele sociale

6. CE DREPTURI AVEȚI ÎN LEGĂTURĂ CU DATELE DUMNEAVOASTRĂ PE CARE LE UTILIZĂM

Datele Dvs. colectate prin cookie-urile pe care le controlăm noi nu sunt transferate în afara Uniunii Europene/ Spațiului Economic European. În același timp, vă atragem atenția asupra faptului că terțele părți care au instalat cookie-uri pe Site-ul nostru pot transmite datele colectate prin intermediul acestor cookie-uri către țări din Uniunea Europeană/ Spațiul Economic European sau din afara Uniunii Europene/ Spațiului Economic European, după cum este descris în declarațiile de confidențialitate ale terților, indicate mai sus în Secțiunea 5. De asemenea, declarațiile de confidențialitate menționate anterior conțin informații cu privire la garanțiile adecvate sau corespunzătoare și la mijloacele de a obține o copie a acestora sau cum pot fi accesate.

9. Informații de contact